Marína Patince

Marína Patince

hevíz-patince

Srdce Patiniec

kupko_slide

Patince

ssss

Bazénový svet – Wellness Hotel Patince ****

kupalisko_slide

Termálne kúpalisko Patince

Letné termálne kúpalisko Patince

Termálne kúpalisko Patince

Letné termálne kúpalisko má  v Patinciach najdlhšiu tradíciu už od roku 1966. Kedy bol areál vybudovaný. Kúpalisko v minulosti slúžilo hlavne pre školské výlety a ako rekreačný areál pre podniky. V roku 2007 prešlo kúpalisko veľkou rekonštrukciou bazénov. Ktorá priniesla širšie využitie kúpaliska.  V roku 2012 sme pripravili pre hostí novinku viac o tom pišeme nižšie.

Letné termálne kúpalisko

Novinka na letnom termálnom kúpalisku!

Vážený hostia radi by sme Vás privítali v našom letnom termálnom kúpalisku na ktorom sme pre Vás pripravili jedinečnú atrakciu v širokom ďalekom okolí! Postavili sme tobogánový svet o celkovej dĺžke 150m. Viac informácií získate na oficiálnom webe letného termálneho kúpaliska: www.patincekupalisko.sk

 

Minerálne bohatstvo Patiniec “Naša voda :)

Prvé zmienky o minerálnych prameňoch v Patinciach pochádzajú už z 13. storočia. Písalo sa o nich ako o teplých prameňoch s liečivými účinkami. Prvé kúpele v Patinciach boli vybudované za čias Rímskej ríše za vlády Marca Aurélia. Do týchto prameňov chodievali odpočívať vojaci z neďalekej pevnosti Kelemantia na hranici Limes Romanus. Tieto kúpele boli pravdepodobne zničené počas markomanských vojen aj s pevnosťou Kelemantia. Ďalšia zmienka o prameni Hévíz je z diela Mateja Béla, ktorý sa vo svojom diele spomína liečivé patinské pramene. Grof Nedetzky vybudoval okolo prameňa vane v ktorých sa liečili ľudia zo širokého okolia na chorobu končatín. Od roku 1953 je termálny prameň vyhlásený za chránenú oblasť a oplatí sa ho navštevovať pre nasledovné priaznivé účinky: prekrvenia končatín a celého tela a pôsobí aj na nespavosť. Termálna voda zvyšuje telesnú teplotu, čo má za následok zvýšenie spotreby kyslíka a výdaj oxidu uhličitého a tým sa zlepšuje svalové napätie, prekrvenie kože a telesného jadra.

Názov Chemická značka Mg/l
Sodík NA+ 21,2
Draslík K+ 26,6
Amónne ióny NH4+ 0,23
Horčík MG+ 46
Vápnik CA1 81,4
Železo FE+ Negativ
Mangán MN+ 0,03
Chloridy CL- 21,3
Sírany SO42- 37,7
Hydrouhličitany HCO3- 410,3
Dusičňany NO3- Negativ
Sírovodík H2S 2,2

Galéria termálneho kúpaliska Patince