ssss

Bazénový svet – Wellness Hotel Patince ****

hevíz-patince

Srdce Patiniec

kupalisko_slide

Termálne kúpalisko Patince

kupko_slide

Patince

Marína Patince

Marína Patince

Budapešť

Hlavné mesto Maďarska. Centrum mesta leží v nadmorskej výške 105 m. V Budínských vrchoch sa nachádza niekoľko turisticky prístupných jaskýň (Pálvölgy barlang, Mátyás barlang). Hlavným prírodným bohatstvom mesta sú početné termálne pramene, vďaka ktorým je Budapešť najväčším kúpeľným mestom sveta. Podnebie je stredoeurópske, mierne kontinentálne. Priemerná januárová teplota je -2 °C, v júli zase 22 °C; ročný úhrn zrážok sa pohybuje okolo 620 mm.

Historiké pamiatky

Parlament

Parlament Maďarsko

Budova maďarského parlamentu bola postavená podľa plánov architekta Imricha Steindla. V rokoch 1885 až 1902. Táto budeva veľmi pripomína budovu Britského parlamentu, lebo má veľmi podobné neogotické vežičky.  V budove sa nachádza 20 km schodísk a 691 miestností. Na stavbe budov maďarského parlamentu sa podielali aj slovenskí murári a majstri, hlavne z Liptova.

Námestie Hrdinov

Namestie hrdinovTento pomník pripomína milénium príchodu Maďarov do Karpatskej kotliny. Jadrom pamätníka je 36 metrov vysoký stĺp, na vrchole ktorého stojí postava archanjela Gabriela, ktorý sa podľa legendy v sne zjavil uhorskému kráľovi Štefanovi a ponúkol mu kráľovskú korunu.

Zábava v Budepašti

Vidám park

Vídam park

Jedna z najpopulárnejších atrakcií Budapešti. Ide o staromódny park, ktorý má charakter púťovej zábavy. Nájsť tu možno klasické kolotoče, čertovo koleso, elektrické autíčka, strelnice a iné klasické púťové zábavy a atrakcie. Neďaleko parku sa nachádza známa zoologická záhrada s prekrásnym secésnym vchodom a ešte známejšie kúpele Szechényi.

 

Tropicárium

V 11-metrovom presklenom tuneli plávajú Vám priamo nad hlavami plávajú 2,5 metrové žraloky doprevádzané kolóniou farebných morských rybiek. To je len zlomok z toho, čo sa nachádza v Tropicariu. Nájdete tu 6 druhov žralokov. Kŕmia ich 2 krát do týždňa. Ak sa dostavíte do Tropicaria vo štvrtok poobede medzi 15.00 a 16.00, môžete priamo sledovať ošetrovateľov, ako sa pohybujú vo vode v bezprostrednej blízkosti žralokov a kŕmia ich.